Artık saç ekimi operasyonlarını çoğu Fue tekniği ile yapılıyor. Peki Fue tekniği nedir, avantajları nedir? İşte 5 soruda fue tekniği;

FUE tekniği ilk defa 2003 yılında uygulanmış ve günden güne yaygınlaşmıştır. Kıl kökleri önceleri 1.5 mm lik boru şeklinde aletlerle alım yapılıyordu. Zamanla alım ucunun çapı 1.2 mm ye kadar düşmüş ve seri üretime geçilmiştir.

1) Fue Tekniği Nedir?

FUE, kelime anlamı olarak kıl kökünün alınmasını tarif etmektedir. Kıl kökleri tek tek alınarak kellik problemi yaşanan bölgeye nakledilir. Lokal anestezi uygulanarak işlem yapılır.

2) Fue Tekniği Kesin Sonuç Verir mi?

Fue tekniği ile yapılan saç ekimi işlemleri kesin sonuç verir. İşlem sonrasında kişisel bakıma bağlı olarak ekilen köklere zarar gelme ihtimali %3- %7’dir.

3) Fue tekniği ağrılı bir yöntem midir?

Fue tekniği ağır bir ameliyat değildir.  İşlem sırasında ve sonrasında ağrı-sızı hissetmezsiniz. Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 06,07 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.

4) Kökler Vücudun Hangi Bölgesinden Alınır?

Kökler ense bölgesinden alınır. Ense bölgesinden alınan kökler; saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılabilir.  Bir seansta kişiye bağlı olmakla birlikte ortalama 3.000 – 6.000 kök alınabilir.

5) Ne Zaman Sonuç Alırım?

Ekilen saçların neticesini ilk 3 ayda görebilirsiniz. İlk ay, ekilen saçlar dökülebilir. Takip eden 2. ve 3. aylarda saçlarınız uzamaya başlayacaktır. 6. ayda saçlar göz dolduracak şekilde gürleşir. Fakat saçlar en dolgun halini saç ekimi yapıldıktan sonraki ilk 1 yılda gösterir.

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin: +90 850 840 43 92
+90 541 968 99 00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment