Koparak dökülen, seyrekleşen yada tamamen kellik ile karşılaşan bireylerin %89u artık alternatif tıp ve besleyici kürleri bir kenara bırakarak saç ekim operasyonuna başvurmaktadır. Saç ekim ve saç klonlama üzerine dünya tarafından uygulanmış ve uygulanmaya devam eden birçok yöntem ve teknik bulunmaktadır. Peki en sağlıklısı nedir? Ben saç köklerime ve derime göre bir tercih yapmalı mıyım teknik seçiminde? Gibi birçok sorular kafanızda şekillenmekte…

Oka

ice FUE saç ekimi yöntemi, diğer yöntemlerden farklı olarak tek seansta kesin sonuç veren ağrısız bir yöntemdir. Amerika’da geliştirilen bu yöntemin Türkiye’deki mimarı Okaaesthetic’dir. Yöntem, herkes için uygun bir yöntemdir. 

Amerika’da geliştirilen ve Türkiye’de yalnızca Okaaesthetic tarafından uygulanan bir yöntemdir. Diğer saç ekimi yöntemlerinden farklı olarak daha kısa sürede daha kalıcı sonuçlar almamıza olanak tanır. Saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız alanlara yerleştirilir. Yöntemin en ayrıştırıcı noktası, saç köklerinin özel bir ortamda şoklanarak muhafaza edildikten sonra işlem görmesidir. Kökler daha verimli hale getirilir.

sac-ekiminde-en-iyi-yontem-ice-fue

ice-FUE Yöntemi, diğer yöntemlerden ilk olarak doku almadan çalışılması dolayısıyla ayrılmaktadır. Dokuya dokunmayıp saç ekim işlemini kök hücre üzerinde başlatmakta ve tamamlamaktadır. OkaAethetic, kliniklerinde deneyimli çalışanlarının tecrübesine güvenmekte ve sizinde bizlerle güvende olduğunuzu belirtmek isteriz. ice-Fue tekniği saç ekim işleminde, işlem yapılacak bölge üzerinde kesi ve dikiş işlemi bırakmaz. 05-07 mm aralığında sıyrık şeklinde çalışmalar en fazla 2-3 gün arasında kapanarak, yok olur. Saç ekim izinin belli olmaması, hastada doğal saçlara kavuştuğunun göstergesi niteliğindedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment