Genç yaşlı demeden sorun haline dönen, dökülen ve seyrekleşen saçlar en kötüsü de dökülmüş kıl kökleri. Saç ekimine başvuran ve en iyi tedavi yöntemini merak eden hastalar… Sizlere giderek yaygınlaşan ve %100 memnuniyet sağlayan bir teknikten bahsedeceğiz; “ FUE Tekniği“

1) Fue Tekniği Nedir?

FUE, kelime anlamı olarak kıl kökünün alınmasını tarif etmektedir. Kıl kökleri tek tek alınarak kellik problemi yaşanan bölgeye nakledilir. Lokal anestezi uygulanarak işlem yapılır.

2) Fue Tekniği Kesin Sonuç Verir mi?

Fue tekniği ile yapılan saç ekimi işlemleri kesin sonuç verir. İşlem sonrasında kişisel bakıma bağlı olarak ekilen köklere zarar gelme ihtimali %3- %7’dir.

3) Fue tekniği ağrılı bir yöntem midir?

Fue tekniği ağır bir ameliyat değildir.  İşlem sırasında ve sonrasında ağrı-sızı hissetmezsiniz. Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 06,07 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.

4) Kökler Vücudun Hangi Bölgesinden Alınır?

Kökler ense bölgesinden alınır. Ense bölgesinden alınan kökler; saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılabilir.  Bir seansta kişiye bağlı olmakla birlikte ortalama 3.000 – 6.000 kök alınabilir.

5) Ne Zaman Sonuç Alırım?

Ekilen saçların neticesini ilk 3 ayda görebilirsiniz. İlk ay, ekilen saçlar dökülebilir. Takip eden 2. ve 3. aylarda saçlarınız uzamaya başlayacaktır. 6. ayda saçlar göz dolduracak şekilde gürleşir. Fakat saçlar en dolgun halini saç ekimi yapıldıktan sonraki ilk 1 yılda gösterir.

FUE Tekniği,  kıl kökü alımı anlamını taşıyan bu teknik hastalarda 2003 yılından beri uygulanan, doğal ve istenilen sonuçları sunan en iyi teknik olarak yerini almaktadır.  FUE tekniği ile doğal ve estetik görünüşünüze yön veriyor. Nasıl mı? Şöyle ki, teknik küçük mm’ lik çalışmaları sayesinde yara izlerinden sizleri kurtarıyor.1.22 mm ye kadar küçülen orijinal uçlar sayesinde eski yöntemleri sistemden kaldırıyor.  Doku hasarını en aza indiren FUE tekniği, ameliyat ağrısından da sizi kurtarıyor.
İyileşme süresini kısaltan teknik ile verici bölgede de ( greft alımı yapılan bölge ) izler oluşmaz.

Saç Ekiminde FUE Tekniğini Kullanın; Doğallığınızdan Ödün Vermeyin

Estetiğinize artı katan değerlerle yetiştirilmiş saç ekim uzmanlarımız, FUE Tekniği ile size doğallık katacak. Fue tekniği ile günlük yaşantınıza +1 farkla devam ederken, estetik duruşunuzla göz kamaştıracaksınız. Fiziksel görünüşünüze ve imajınıza doğallık katan,  bir o kadar da sağlıklı saçlara kavuşmak FUE ile artık mümkün. Genlere bağlı olarak da yaşanabilen saç problemleri üzerine oluşturulan çözüm tekniğini Türkiye’de ilk olarak kullanan kliniğimiz, uzman kadrosuyla isteklerinize hitap edecek.

Saç ekim işlemleri basite indirilmeyecek kadar ciddi ve özen gösterilmesi gerekilen tıbbi bir sorundur. Saçınızı ve kendinizi OkaAesthetich Kliniklerine gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
Okaaesthetic, Türkiye’de sağlık turizmi sektöründe faaliyet gösteren bir işletmedir. İstanbul ve Antalya merkezlerinde saç ekimi ve estetik hizmeti vermektedir. Dünyanın her yerinden bize ulaşmak için aramanız yeterlidir.: +90 541 968 99 00​⁠​

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment