Burnun dış görüntüsü ve hastaların nefes alma zorluklarına yönelik yapılan ameliyatlar Rinoplasti ‘’ Burun Estetiği ameliyatı olarak bilinir. Rinoplasti, hastaların burundaki kemik ve kıkırdak yapısının şekillendirilmesi için gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir.

Estetik cerrahi işlemler arasında en zor kategoride bulunan Rinoplasti işleminde, burun kemik ve kıkırdak kesimi, traşlanması ve törpülenmesi esas işlem olmaktadır. Burnun anatomisinin karışık olmasından dolayı estetik cerrah işlemi uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Oka Aesthetic doktorları, gerçekleştirdiği birçok Rinoplasti ( burun estetiği ) işlemleri ile ün kazanmış ve deneyimlenmiş alanında uzman kişilerdir.

Rinoplasti , ( Burun Estetiği ) Teknikleri Nelerdir ?

Burun omurgasının şekillendirilmesi, mevcut görünümünü ve burun fonksiyonlarını iyileştirme amacıyla Oka Aesthetic hastanelerinde gerçekleştirilen Rinoplasti ameliyatı iki teknik üzerinden gerçekleştirilir. Açık Burun Ameliyatı ve Kapalı Burun Ameliyatıdır. Burun içinde yapılacak en ufak müdahale ameliyat sonrasında burun dışında kendini belli etmektedir. Oldukça zor olan Estetik ameliyatı için Oka Aesthetic  ailesi uzman doktorlarla çalışarak hastalarına sağlık güvencesi sağlamakta ve istenilen görünüm kalitesi vermektedir.

Teknik tercihe ise uzman doktor tarafından, ön muayene sonrasında karar verilir. Karar aşaması Oka Aesthetic uzmanlarımızın tecrübesine dayalı olarak kararlaştırılır. Açık teknik ameliyat ile burun delikleri arasında bulunan ‘’ kolumella ‘’ denilen bölgeden cilde doğru bir kesim gerçekleştirilir. Kapalı teknik ise burnun içinden yapılır ve ciltte bir kesim izi olmaz.

Oka Aesthetic uzmanları tarafından gerçekleştirilen Rinoplasti ( Burun Estetiği ) işlemi sonrasında ise işlem için kullanılan iki teknik sonunda da hasta tarafından oldukça dikkat edilmesi, ameliyat sonrası 4 hafta boyunca güneş ışınlarından ve risk faktöründen oluşabilecek komplikasyonlara karşı önlem alması gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment