sac-dokulmesi-neden-olur

Kimisini canından bezdiren, kiminin ise dönem dönem yaşadığı bir problemdir saç dökülmesi. Türlü türlü yöntemler ile bu problem giderilmeye çalışılır. Bazen başarılı olunur, bazense daha büyük problemlere yol açar. Peki saç dökülmesi neden olur?

Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesinin farklı sebepleri olabilir. Genel olarak hem erkeklerde hemde kadınlar saç dökülmesine yol açan sebepler aşağıdaki gibidir;

  • Stres – Stres tüm kötülüklerin başı. Yaşadığınız stres dönemsel olarak saç dökülmesine sebep olabileceği gibi, uzun soluklu olarakta sizi etkileyebilir.
  • Fazla Vitamin A – Çok fazla A vitamini desteği ya da A vitamini içeren ilaç kullanmak saç dökülmesini tetikleyebilir. –
  • Vitamin B Eksikliği – Vitamin B eksikliğiniz varsa saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalırsınız.
  • Protein Eksikliği – Beslenmenize önem vermiyor ve yeteri kadar protein almıyorsanız saç dökülmesi problemi ile karşılaşmanız olası bir durum.
  • Ani Kilo Kaybı – Eğer hızlı bir kilo verme sürecine girdiyseniz bu vücüdunuzda bazı problemlere yol açabilir. Bu problemlerden biri de saç dökülmesidir.
  • Kullanılan İlaçlar – Kalp hastalıkları, kanser, tansiyon ve romatizmal hastalıklar için kullanılan ilaçlarda ya da cilt hastalıkları için önerilen ilaçlarda ve antidepresanlarda yan etkilerden biri de saç dökülmesidir.
  • Saç Şekillendiriciler – Uzun yıllar saçlarınızı şekillendirmek için türlü aletler kullanmış olabilirsiniz. Fön makineleri, röfleler, joleler, spreyler… Şimdi bunun bedelini ödüyor olabilirsiniz.

Saç Dökülmesinde Çözüm Okaaesthetic

Yukarıdaki problemlerle karşı karşıya olabilirsiniz. Saçlarınız dökülüyor olabilir. Size iyi bir haberimiz var! Saçlarınız geri getirilebilir. İstanbul saç ekiminde en iyi adres olan Okaaesthetic ile irtibata geçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment