sac-ekim-sonrasi-bakimi

Saç dökülmesi ve kellik gibi sebeplerden dolayı saç ekimi gerçekleştiren birçok bireyle karşılaşıyoruz. Saç ekimi; bireylerin sorunlu bölgelerine güçlü ve hiç dökülmeyen alanlardan greft alınıp lokal anestezi ile birlikte cerrahi ekim işlemini gerçekleştirmeye denir.

Ciddi ve uzmanlık isteyen saç ekim işlemi sonrasında saç bakım kriterleri ön planda tutulur. Saç ekim sonrası saç bakım, özen gösterilmesi gereken bir husustur.  İylieşme süresini kısaltmak ve bir an önce dopal ve sağlıklı saçların görünümüyle fiziksel güç elde etmek istiyorsanız doktorunuz tarafından önerilen saç bakım reçetenizi doğrudan uygulayınız.

Saç ekimi sonrasında saç bakım aynı zamanda günlük yaşantınızda da uygulamanız gereken önerileri bulundurur.  Saçlarınızı ve derinizi saç ekimi sonrasında saç bakım doğrultusunda yumuşak dokunuşlarla yıkamalı ve ekim yapılan bölgeye zarar vermekten kaçınmalısınız.  Saç ekim sonrası saç bakım için en önemli nokta kimyasal kullanımıdır. Yaklaşık 3 ay boyunca saçınızı boyamayınız. Sprey ve saç şekillendirici tüm kimyasal ürünlerden 15-20 gün boyunca uzak durmalısınız. Saç ekim sonrası saç bakım için klinik tarafından verilecek saç bakım losyonu ve şampuanı ile saçlarınızı saç ekim den 3 gün sonrası yıkayabilirsiniz.

Saç ekimi yaptırdığınız sorunlu bölgenin 3 ile 7 gün arasında steril bir ortamda bulunması aksi durumda saç ekimi yapılan bölgeyi saç ekim sonrası saç bakım korumasını yapmak için şapka veya bone kullanarak korumalısınız.

3-4 hafta içerisinde belli bir kısmın ya da tamamının dökülmesinin gözlenmesi olası olan saç ekim işlemi sizi korkutmasın ardından greftler tekrar çıkacak ve istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayacak. Saç ekim sonrasında saç bakım özen ve dikkati beraberinde getiriyor ve saç ekim sonrasında en büyük sorumluluk hastanın kendisinde oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment