sac-ekimi-kadinlar

Saç ekimi işlemi genellikle erkeklerin talep ettiği bir estetik yöntemi. Peki kadınlar saç ekimi yaptırabilir mi ? Kadınlarda saç ekimi gerektiren sebepler neler?

Giriş cümlemizde de belirttiğimiz gibi saç ekimi işlemini tüm dünyada en çok erkekler talep etmektedir.  Genlerden gelen özellikler, stres ve çevresel etmenler gibi sebeplerden dolayı özellikle orta yaşı geçmiş erkeklerde saçlar dökülmeye başlar ve buna bağlı olarak saç ekimi hizmeti talep edilir.

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda da saç ekimi işlemi uygulanabilir ve %100’e kadar kesin sonuçlar alınabilir. Kadınların saç ekimi yaptırma sebepleri erkeklere göre farklılık göstermektedir. Özellikle kansızlık gibi problemler kadınlarda saç dökülmesini arttırır. Kansızlığın sebebi ise demir eksikliğidir. Bununla birlikte guatr problemi olan kadınlar, yoğun stres altındaki kadınlar ve kadınsal hastalıkları olan kadınlarda saç dökülmesi olasılığı yüksektir. Bu bireyler saç ekimi işlemi yaptırabilir.

Oka

Kadınların saç ekimi yaptırmasında hiçbir sakınca yoktur. Saç ekimi yapılabilir ve doğru uygulandığında mükemmel sonuçlar alınabilir. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment