Kısaca, saç problemi yaşayan bireylerin bu problemini gidermeye yönelik bir tedavi olan saç ekimi işleminin detayları nedir? Merak ediyorsanız detayları yazımızda bulabilirsiniz.

 

Günümüz dünyasında her üç erkekten biri ya da her beş kadından ikisi saç problemleriyle uğraşmaktadır. Saçın dökülmesi, seyrelmesi ve en başta gelen kellik sorunu yüzünden bireyler sosyal ve psikolojik sıkıntı çekmektedir.

Kellik, stres veya doğum gibi bir çok sebeple saç dökülmesi ile karşılaşan hastalarımızda dökülmenin bir diğer sebebi ise %95 oranında genetik dökülme olmaktadır. Karşılaşılan saç dökülmeleri sonucunda hastalar fiziksel görüntüden memnuniyetsiz olmaları sonucunda diğer bir sorun olarak tanımlanan psikolojik etkiye ön ayak oluşturmaktadır.

Oka Aesthetic ailesi olarak bize danıştığınız andan itibaren tüm isteklerinizi size sunmak adına çalışıyor ve istenilen ve beklenilen görünüme kavuşmanız için tüm uzman kadromuzla birlikte çaba gösteriyoruz.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi genel olarak, saç problemi yaşayan bireylere uygulanan bir işlemdir. Ense bölgesinden alınan sağlıklı saç kökleri alınır ve saç çıkması istenen bölgeye nakledilir. Saç ekimi işleminden önce bireyin özellikli olarak incelenmesi çok önemlidir. Genel bir analiz yapılmalı ve bireyin saç yapısı detaylıca analiz edilmelidir. Analiz aşaması atlanılarak yapılan saç ekimi işlemleri sonucunda istenmeyen etkiler ve başarısızlıklar olabilir.

Oka

Saç ekiminde birden fazla teknik söz konusu olabilmektedir. FUE, FUT yada ice FUE tekniği bu tekniklerden başlıcalarıdır. ice FUE, Okaesthetic tarafından geliştirilmiş bir tekniktir.

ice FUE saç ekimi yönteminde, ense bölgesinden alınan saç kökleriniz ekim sırasını beklerken verimini kaybetmez. Aksine özel geliştirilmiş cihaz içerisinde şoklanır ve daha verimli olması sağlanır. Şoklanmış saç kökleriniz kendi yağ ve kan hücrelerinizden beslendiği için çok daha güçlü ve verimli olurlar. Okaaesthetic’e özel ice fue saç ekimi yönteminin detaylarını öğrenmek için bizleri arayabilir, 7/24 açık soru hattına sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Saç ekimi hakkında daha fazla detaya ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.