Saç ekimi gerçekleştirmenizin ardından kullandığınız yöntemlere bağlı olarak normal hayatınıza hızla geri dönmek mümkün. Titizlik, özen ve dikkat gerektiren saç ekim işlemi sonrasında doktorunuz tarafından verilen önerilere dikkatle uymanız iyileşme sürenizin kısalmasında etkili olacaktır.

İlk üç gün için titiz davranışlarınızın saç ekim yapılan bölgesi üzerinde devam etmesi gerekmektedir. 10 gün içerisinde iyileşme sağlanan saç ekim uygulamaları kibar ve parmak ucu ile yapılacak dairesel hareketlenmelere karşı direnç gösterebilir.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar ise;

  • İlk üç gün sonrasında saç ekimi yapılan bölge yıkanabilir
  • Günde 1 kez olmak şartıyla, doktorunuz tarafından verilen özel bakım losyonu ile 10 gün boyunca yıkanması gerekmektedir.
  • Saç ekimi yapılan bölgenizin kurutulması için yumuşak bir havlu ile bastırmadan saçlarınızı kurutabilirsiniz.
  • Saç ekimi işlemi üzerinden 3 hafta geçtikten sonra denize girebilirsiniz fakat güneş ile olan direkt temasınızı korumalısınız.
  • Hafif koşu ve fitness tarzı sporlara 15 gün içerisinde, ağır sporlarınıza da 1.5 – 2 ay içerisinde devam edebilirsiniz.

Saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaların arasında yer alan unsurlar, doktor tarafından belirlenir ve siz hastalarımız tarafından titizlikle uygulanır.

En iyi saç ekim sonuçlarına sahip olmak için en önemli noktalardan biri de doğru saç ekim kliniklerinde doğru yöntemlerle saç ekim işlemini gerçekleştiriyor olmak gerekmektedir. OkaAesthetich klinikleri tarafından yürütülen saç ekim işlemlerinde ekip işi, doğru planlama, homojen alım ve uygulama hususları özenle yürütülmektedir. Yıkama ve sonraki bakım süreci içinde iyi bir saç ekimi elde etmek için uygulanması gereken yazılı talimatlarla iyileşme süresini kısaltmaktadır.

OkaAesthetich kliniklerinde saç ekim sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar hastaya birebir olarak anlatılmakta ve süreç doktorlarımız tarafından izlenmektedir. Saç ekimi sonrası bakım hizmetiz ile arzu ettiğiniz geri dönüşlere ve doğal görünüme kavuşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment