sac-ekim

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz, mutlaka kapsamlı bir araştırmanın içindesinizdir. Pek çok saç ekimi yöntemi ile karşılaşmış ve pek çok ayrıntıyla karşılaşmış olabilirsiniz. Peki saç ekiminde hangi yöntemi tercih etmelisiniz? 

Saç ekimi, geçmiş yılların aksine artık çok daha rahat uygulanabilen ve kesin sonuç alınan bir hizmet dalı oldu. Pek çok kişinin saç ekimine karşı ön yargısı da kırıldı. Bu sebeple artık daha fazla kişi saç ekimi yaptırıyor.

Fakat insanların kafasını karıştıran en büyük unsur, saç ekiminde hangi yönteme yada kime güvenilmesi gerektiği. Çünkü ufak bir araştırmanın neticesinde pek çok farklı bilgiye ulaşmak mümkün. Bu elbette kafa karışıklığına yol açabilir.

FUE Saç Ekimi Yöntemi

Saç ekiminde en çok bilinen yöntem fue yöntemidir. FUE, kelime anlamı olarak kıl kökünün alınmasını tarif etmektedir. Kıl kökleri tek tek alınarak kellik problemi yaşanan bölgeye nakledilir. Lokal anestezi uygulanarak işlem yapılır. Fue tekniği ile yapılan saç ekimi işlemleri kesin sonuç verir. İşlem sonrasında kişisel bakıma bağlı olarak ekilen köklere zarar gelme ihtimali %3- %7’dir. Fue tekniği ağır bir ameliyat değildir.  İşlem sırasında ve sonrasında ağrı-sızı hissetmezsiniz. Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 06,07 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.

Bu sebeplerden dolayı sizlerde fue tekniğinden vazgeçmemeli ve saç ekiminde fue tekniğini tercih etmelisiniz.

Oka

ice FUE Saç Ekimi; FUE’den Bir Adım İleride

ice FUE saç ekimi tekniği, Okaaesthetic tarafından geliştirilen ve Türkiye’de ilk defa hastalarına uygulanan gelişmiş bir saç ekimi tekniğidir. FUE tekniğinin geliştirilmiş hali de diyebiliriz. Temel amacı, ekim bekleyen saç köklerinin verim kaybetmemesi, aksine daha verimli hale gelmesini sağlamak ve kesin sonuç alabilmektedir. ice FUE saç ekimi yönteminde, ense bölgesinden alınan saç kökleriniz ekim sırasını beklerken verimini kaybetmez. Aksine özel geliştirilmiş cihaz içerisinde şoklanır ve daha verimli olması sağlanır. Şoklanmış saç kökleriniz kendi yağ ve kan hücrelerinizden beslendiği için çok daha güçlü ve verimli olurlar. Okaaesthetic’e özel ice fue saç ekimi yönteminin detaylarını öğrenmek için bizleri arayabilir, 7/24 açık soru hattına sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Kafanızda hala soru işaretleri varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment