Ense ya da iki kulak arası gibi donör alandan alınan saçların, istenilen saçsız bölgeye greft transferinin gerçekleştirilmesi saç ekim işlemi olarak tanımlanır. Uygulanacak saç ekim yöntemleri ise hastanın isteği doğrultusunda şekillenir.

Alternatif tıbbın yerini alan Saç Ekim işlemleri gün geçtikçe tercih edilebilirliğini diğer yöntemlere oranla arttırmaktadır.  Ekilen bölgede ve greft alımının yapıldığı bölgelerde kesi izinin kalmaması sebebiyle hastaların %95’i Ice Fue Yöntemi ile saç ekim hizmetlerinden yararlanmaktadır. Saç ekim yöntemleri arasında diğer yöntemlerden daha doğal ve sağlıklı görünüme kavuşulmasını sağlayan Ice Fue ile müşteri memnuniyeti %99 artmaktadır.

ice FUE saç ekimi yönteminde, ense bölgesinden alınan saç kökleriniz ekim sırasını beklerken verimini kaybetmez. Aksine özel geliştirilmiş cihaz içerisinde şoklanır ve daha verimli olması sağlanır. Şoklanmış saç kökleriniz kendi yağ ve kan hücrelerinizden beslendiği için çok daha güçlü ve verimli olurlar. Okaaesthetic’e özel ice fue saç ekimi yönteminin detaylarını öğrenmek için bizleri arayabilir, 7/24 açık soru hattına sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Tek seansta 4000 – 5000 greft ekiminin mümkün olduğu Ice Fue Yönteminin Avantajları ise;

  • Gözle görülür kesi izine rastlanmaz
  • Doğal görünüme kavuşturur
  • Kısa sürede iyileşme gösterir

Donör bölgenin traş edilesi ile başlayan Ice Fue, OkaAesthetic klinikleri tarafından yapılmaktadır. Mm uçlar ile greft alımını yapacak mikro motor kullanımı için donör bölgenin traş edilmesi zorunludur. Traş edilen bölge sırasıyla, kurutulur, işaretlenir ve lokal anaestezi yoluyla uyuşturularak ikinci aşamaya geçilir.

Küçük mm  pançların kullanılması ile tek tek greft alımına başlanır. Yoğun ve sık bir ekim görüntüsüne kavuşmanız için Ice Fue uzmanlarımız tüm estetikliğinize önem vererek saç ekim işlemlerine devam etmektedir. Son aşama olarak saç ekim gerçekleştirilir.

Saçın çıkış yönü, açısı ve yoğunluğu göz önüne alınarak saç ekim işlemi Ice Fue yöntemi ile dikkatlice gerçekleştirilir. OkaAesthetic tarafından uygulamaya geçirilen yöntem bir çok hastanın istediği saç ekim işlemlerini gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Estetiğiniz ve sağlığınız OkaAesthetic kliniklerinde uzmanlarımıza emanet…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment